-
ARTEL CLASS IDRO L17
-

Описание:
Пелетна камина Artel CLASS IDRO L17 – 18kW, с водна риза – 13,43 kW. Това е висококачествен продукт произведен в Италия. Наличен е в три цвята : Бял, Сив, Бордо(мат).
Пелетна камина с водна риза Artel CLASS IDRO L17 е съвременно решение за нашата отоплителна инсталация. Подходяща за отопление на помещения с обем до 420м3 т.е около 160м2 помещение с височина на тавана 2.6м (тези данни са за помещение с добра външна топлоизолация и качествена дограма. За сигурност се консултирайте с вашия инсталатор). С изключителен коефицент на полезна дейност (КПД) – 97,54%.
Задължително гориво: дървесни пелети Ø6мм, 30мм, клас А1 (иначе могат да се задръстят с по-нисък клас пелети)!Принципът на действие е идентичен с този на котел с пелетна горелка. Едно от огромните предимствата е, че котелно помещение не е необходимо. Съоръжението е изключително добре комплектовано и оборудвано с вграден бункер, пелетна горелка, водна риза, циркулационна помпа, разширителен съд и удобен контролер за управление. Посредством тръбни връзки и допълнителни компоненти, водната риза се свързва към радиатори, подово отопление, бойлери със серпентина и др. според желанията на собственика. Всичко това е комбинирано с изискан италиански дизайн. Страхотен избор за всяко едно съвременно жилище. В следствие на високата функционалност и модерната и визия, клиенти я закупуват за отоплителни инсталации във фамилни къщи, апартаменти, заведения, фамилни хотели, офиси и др.
Предимства на пелетна камина с водна риза Artel Class Idro L17:
- Настроенa от Италия за АВТОМАТИЧЕН ПУСК – няма нужда от посещение на сервизен техник.
- Газовете от горенето се извеждат директно.
- Подобрен вентилатор.
- Камината с водна риза затопля 31 литра флуид.
- Улеснено разглобяване на пружините, за по-лесно почистване при годишната поддръжка.
- Разширителен съд с вместимост 8 литра.
- Забележителна функция за автоматично почистване на въздуховодите.
- Вместимост на контейнера за пелети 32 кг, приблизително 39 часа без зареждане.
- Вградени пелетна горелка и бункер за пелети.
- Екологичен и ефективен горивен процес.
- За директно отопление на жилищни помещения, с топлинна мощност 3.71kW.
- Изискан италиански дизайн, предлага се в три цвята – сив, бял, бордо (мат).
- Изключително здрав и устойчив чугунен пепелник Class Idro L17.
Предимства на контролера:
- Дистанционно управление.
- Възможност за регулиране на нужния за горенето кислород.
- Възможност за регулиране на температурата.




